2 дні
5 машин
500 км
Маршрут: Львів-Рівне-Острог-Дубно-Львів
Багато розповідей я чула про подорожі автостопом. Подруга, яка раніше вже так мандрувала і має багато друзів автостоперів переконала, що це безпечно. От ми і ми з нею вирішили спробувати. Маршрут я вибрала спонтанно. Основна наша мета - це Острог, і по дорозі ми вирішили заїхати ще в Рівне та Дубно. Сама поїздка декілька разів відкладалась, коли ми вибрали дату, в мені вже горів інтерес до цієї подорожі.
Суботнього ранку ми виїхали за місто, але більшість водіїв показували, що вони вже на місці. Але ми не розчарувались і вирішили пройти деяку відстань. Ми налаштувалсь, що обов'язково заїдемо. Через декілька хвилин нас підібрав чоловік, з яким ми проїхали кілька кілометрів. Далі ми були вже на київській трасі і майже одразу нам зупинив далекобійник із Сербії Ненад, який їхав в Росію через Білорусь і довіз наc до самого Рівного. З ним ми спілкувались російською, він був дуже люб'язний і пригостив нас шоколадом.
Рівне
В Рівному ми були лише проїздом і мало часу там провели. Загалом місто справило враження, як чисте та просторне. Люди приємні, навіть російськомовні переходили на українську, коли ми запитували як пройти до того чи іншого місця, підказували як добратись до Острога. Побували ми з парку "Лебедине озеро", де є цікаві металеві пам'ятники, що присвячені певним подіям міста. Також ми відвідали парк ім. Тараса Шевченка. В центрі міста знаходиться Свято-Воскресенськй собор, який нас дуже вразив.
Острог
Дорогою до Острога нам довелось "стопити" довше, ніж раніше тому, що смеркало. Але нам пощастило і через деякий час ми були в місті. Знайшовши готель, ми радісно чекали ранку, щоб почати знайомство з цим старовинним містом . Наступного дня набравшись сил після дороги ми вирушили в пошуках пригод. Гуляючи містом ми побачили купола красивої церкви, що височіють на пагорбі. Це Богоявленський собор, з вражаючим оформлення всередині.
На цій території також знаходиться замок князів Острозьких. В одній із веж знаходиться Остозький краєзнавчий музей, який є історично пізнавальним і який варто відвідати, коли побуваєте в цьому місті. В парку поблизу замку є пам'ятник книзі. Атмосфера міста надихає досліджувати сторінки української історії, якими варто пишатись.
Наступне місце, яке ми відвідали - Луцька брама, де зараз знаходиться музей книги. Важливим експонатом цього музею є Острозька Біблія ХVI ст., що видана Іваном Федоровим.
Костел Успіння Присвятої Діви Марії оформлений, на мою думку, в строгому стилі римо-католицьких церков. Цікава пам'ятка духовної спадщини міста.
Також ми побачили Національний університет Острозьку академію, який є одним з найстаріших навчальних закладів України. На жаль, не побували всередині.
На території академії знаходиться наукова бібліотека.
Дубно
Дорогою до Дубно нам пощастило і "стопили" ми недовго, підібрав нас далекобійник, який почав спілкування угорською. Ми його не розуміли, але це був жарт, він виявився українцем, який має гарне почуття гумору і розказував по дорозі нам веселі гуморески. Дубно ми відвідали по дорозі до Львова.Часу було обмаль, тому ми вирішили відвідати лише Дубненський замок ХV ст. Його засновником є князь Костянтин Острозький. Замок зовні є красивим. Також ми відвідали музеї, знаходяться на його території.
Дубненський замок |
Вид з території Дубненського замку |
Повернулась я з цієї подорожі під впливом позитивних емоції та чудових вражень. З'явилось натхнення до нових мандрівок. Я зрозуміла, що потрібно підкорювати нові вершини та ставити потрібні цілі в житті. Наш час дорогоцінний, не можна його просто прогавити.
зовсім поруч біля Дубно також є село Тараканів, де є до сих пір є залишки тараканівського форту, круте спорудження, при нагоді всім рекомендую відвідати
ВідповістиВидалитиТак, знаю. Ми не встигли туди.
Видалити